Inspiracje: genital mutilation, body modifications, personal attacks, matriarchy, plastic surgery, Nation, Blue Eyed.


Mity: Bogini strugał z bala drzewa kołyskę dla dziecka, które miał urodzić. Kiedy pracował, potwory wyskoczyły zza drzew i zaczęły go przedrzeźniać. Bogini rzucił się za nimi w pogoń, ale wtedy największy i najbardziej kudłaty z Kłów i Pazurów rozorał pazurami i zniszczył kołyskę. Boginiemu nie spodobało się to, oj nie. Bogini był silny, był piękny, był odważny. Ciężarny Bogini chwycił obie swoje włócznie i przebił nimi potwora, zabił wszystkie Kły i Pazury. Podczas tej walki jego brzuch poruszył się i dziecko zapragnęło się urodzić, i wyślizgnęło się z jego łona na ziemię. Zapłakał Bogini, bo zobaczył, że dziecko nie porusza się, zapłakał z żalu nad jego śmiercią. A z płaczu tego powstał Ocean, a ciało jego dziecka to ziemia, po której chodzimy.

Miejsce: Ciało Dziecka to wyspa, na której żyje dzielne i okrutne plemię Prawdziwych Osób. Wyspa nie jest hojna, porośnięta jest nieprzyjazną dżunglą zamieszkaną przez Kły i Pazury, obrzydliwe pokryte włosami potwory, na które Prawdziwe Osoby polują. Na szczęście morze jest pełne ryb. Na okolicznych wyspach, do których można dotrzeć pirogami, mieszkają brodate nie-osoby, barbarzyńcy o dziwacznych i obrzydliwych zwyczajach. Wojownicy z Ciała Dziecka podstępnie atakują ich wyspy dostarcza reszty pożywienia. Podstępnie przepływają w pirogach Ocean i w środku nocy napadają i grabią.

Zwyczaje: Największym świętem są Narodziny. Cała Społeczność: Osoby i pół-osoby, wylega na plażę, gdzie dochodzi do porodu. Już w czasie ciąży przeprowadza się pół-osobę do osobnego miejsca, gdzie bije ciepłe źródło, usługuje się jej i spełnia niemal wszystkie jej zachcianki. Po rozwiązaniu odbywa się wielkie święto: wszyscy objadają się, opijają i tańczą do nieprzytomności, świętując narodziny nowej pół-osoby i awans rodzącej na Prawdziwą Osobę. Śmierć płodu lub rodzącej osoby jest wielkim nieszczęściem: wszyscy objadają się, opijają i płaczą do nieprzytomności – i następnego dnia wyruszają na grabież barbarzyńców.

Dzieci: Do kilkunastu tygodni po porodzie dziecko cały czas przebywa z osobą i jest przez nią karmione, także podczas Zgromadzenia i wypełniania przez nią obowiązków. Kiedy jest pewność, że dziecko jest zdrowe, przenosi się je do chaty dzieci: od tego czasu będą zajmowały się nimi niańki.

Inicjacja: Co kilka miesięcy mierzy się wzrost wszystkich dzieci. Te, które osiągną określony wzrost (150 cm), zostają uznane za pół-osoby. Każda z nich pod okiem nianiek przez dziesięć dni uczy się zajmować dzieckiem: karmić je i dbać o inne potrzeby. Celem inicjacji jest nauka, a nie “sprawdzenie się”. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy dojdzie do śmierci lub choroby dziecka pod opieką inicjowanej osoby, Zgromadzenie decyduje o karze.

Hierarchia: Społeczność Prawdziwych Osób prowadzona jest przez Zgromadzenie Osób. Prawo do zasiadania w kręgu mają jedynie ci, którzy urodzili dziecko. Co kilka dni odbywa się zebranie, podczas którego decyduje się o planach społeczności na najbliższy czas. Niżej są pół-osoby – ci, którzy nie urodzili dzieci, mogą także pełnić ważne funkcje społeczne: opiekować się grupą dzieci, przyjmować porody, polować czy udawać się na wojownicze wyprawy przeciw barbarzyńcom.

Rodzina: Osoby, które zyskały prawo do zasiadania w Zgromadzeniu, mają prawo do założenia grupy rodzinnej. Grupa rodzinna składa się z 5-6 osób i pół-osób. Grupa rodzinna jest w założeniu samowystarczalna (powinna sama się wykarmić, czy to przez polowanie, zdobycie dóbr na barbarzyńskich plemionach lub pełnienie funkcji opiekuńczych na rzecz społeczności) oraz zaspokaja potrzeby seksualne.

Wygląd: Włosy są obrzydliwością charakterystyczną jedynie dla zwierząt, potworów i barbarzyńców. Dlatego Prawdziwe Osoby dokładnie usuwają owłosienie z całego ciała, pozostawiając czasem rzęsy. Powszechnie zasłania się genitalia długimi luźnymi spódnicami z pozbawionej sierści skóry potworów, z kolei górna część ciała zawsze jest dumnie obnażona, eksponując piersi.

Sekret: W społeczności Prawdziwych Osób znajdują się nie-osoby. Około piętnastego roku życia inne nie-osoby przeprowadzają na nich rytuał, podczas którego pod skórę na klatce piersiowej wszczepia się magiczne kamienie: dlatego właśnie nie-osoby są praktycznie nieodróżnialne od pół-osób. Może się to wydawać okrutne, ale dzięki temu nie-osoby mogą przetrwać. Zdemaskowanie kogoś jako nie-osoby grozi publiczną męczarnią i śmiercią, a oskarżenie o bycie nie-osobą jest bardzo poważne. Zdarza się, że nie-osoby są szantażowane, zanim się je zdemaskuje.

Imiona: Greckie litery kończące się na “a”, formy męskie czasowników. Przykład: “Zastanawiałem się, dlaczego Kappa nie urodził jeszcze dziecka”.

EDIT: FAQ