Gram w Apocalypse World! Z nowymi ludźmi! Jest to spora ekscytacja, niecierpliwość. Pierwsze spotkanie polegało głównie na wytworzeniu kontraktu społecznego i poznaniu się. Gra nas czwórka, Bartek nie grał w AW i wydaje się nieco zaciekawiony systemem, Michał grał ze mną na Polconie. Aleksandra (MC) zaczęła od prośby, żeby każde z nas opowiedziało coś o sobie, o swoim doświadczeniu z erpegami, w co gramy, czego oczekujemy od erpegów, dlaczego gramy (intymne pytanie) – bardzo fajne rozpoczęcie. Bartek grał głównie w starego WODa, Michał – WH40K. Poprosiłam o wprowadzenie Karty X: nie znam tych ludzi, nie mam ochoty na starcie spowiadać się ze wszystkiego, czego nie chcę na sesji, a co może i tak się nie pojawi.

Tworzenie postaci poszło szybko, mogłoby szybciej. Pierwsza sesja nie była pierwszą sesją w sensie AW, naszkicowaliśmy tylko postacie, relacje między nimi. Trochę NPC-ów, zaczątki wątków i frontów. Ustaliliśmy, jakie sceny chcielibyśmy zobaczyć na następnej poniedziałkowej sesji.

Wybrałam Psychola o imieniu Litość.

Długo chciałam zagrać psycholem, ale nie miałam okazji. Psychol jest creepy, cały archetyp oparty jest na niepokojącej psychicznej przemocy, naruszaniu prywatności ich myśli, kontakcie z psychicznym wirem. Pociągająca jest ta jego moc, która jest czymś całkowicie nienormalnym, która nie chce respektować cudzych granic. Seksruch jest ciężko pojebany i aż chcę zobaczyć go w grze (zupełnie mnie nie dziwi, że mało kto ma ochotę na seks z psycholem). Podczas kreacji postaci powiedziałam, że tutejszy szef, Bosman, przymusił ją do torturowania ludzi i że Litość się go boi – jakim człowiekiem trzeba być, żeby sterroryzować psychola?

Podczas pierwszej sesji trochę sprawdzałam, jak pozostali zareagują na zestaw motywów, które wniosę do gry (czy rozwijanie ich będzie ciekawe dla innych i czy będą chcieli wejść w interakcję z taką postacią). Widziałam po graczach, że ekscytuje ich moja postać, udało mi się całkiem nieźle pozahaczać o to, co oni wykreowali (do zobaczenia niżej).
Obsada:
PC: Tekknik Lee, Guru Tęczowy, Psychol(ka) Litość.
NPC: kult Tęczowego (Barak), Bosman (szef knajpy i społeczności) i jego córka (pierwsza pomoc dla torturowanych).

Bosman wymusił usługi Litości (torturowanie jego wrogów) przemocą: zamykał ją w małym ciasnym pomieszczeniu (Aleksandra dodała, że to duża niedziałająca amerykańska zamrażarka – zajebiste!). Lee traktuje Litość jak córkę, dał jej sukienkę. Lee usprawiedliwia to, co robi Litość. Litość wierzy w to, czego naucza Tęczowy, uczy się od Baraka, jednego z jego uczniów. Tęczowy widział jej duszę (niczym diabła, małego i przerażonego).

Imię: Litość

Wygląd: dwuznaczny, elegancki i formalny ubiór (prom dress), twarz pokryta bliznami (Bosman uderzył w twarz nabijaną gwoździami lagą), łagodne oczy, nienaturalnie powykrzywiane ciało (myśl o Heine-Medina, artretyzmie).
Cechy: Spokój+1, Hart+1, Urok-2, Spryt+1, Dziw+2
Hx:
Tęczowy: Hx+3. Litość nie tylko jest w jego kulcie, ale również potajemnie obserwuje go (zadałam pytanie, z kim Tęczowy uprawia seks, okazuje się, że z nikim. Ciekawe…).
Lee: Hx+3. Litość obserwował(a) go podczas snu, ale on o tym nie wie. Opisałam, jak Litość siedzi na jego łóżku (prawdopodobnie włamanie) i głaszcze ją rękawicą psychogwałtu.

Sprzęt:
skalpele (3-rany, intymny, hi-tech)
metanarkotyki (dotyk, hi-tech)
Dotknięcie kogoś daje ci dodatkowe +1zatrzymanie, jeśli następnie użyjesz na tej osobie jednego z ruchów psychola.
rękawica psychogwałtu (ramię, hi-tech)
Na potrzeby ruchów psychola: zwykły dotyk liczy się jako czas i fizyczna bliskość.
różności warte 5-barter (nieustalone).

Ruchy:

Nienaturalna fiksacja żądzy: kiedy chcesz kogoś uwieść, rzuć+dziw zamiast rzucać+urok.

Implantacja rozkazu w mózgu: kiedy poświęcasz czas na fizyczną bliskość z drugą osobą – ponownie, wzajemną lub jednostronną – możesz zagnieździć w jej umyśle rozkaz. Rzuć+dziw. Na 10+ zatrzymaj 3. Na 7–9 zatrzymaj 1. W dowolnej chwili, bez względu na okoliczności, możesz wydać swoje zatrzymania 1 za 1, żeby aktywować poniższe opcje:

  • zadaj 1-ranę (ppanc);
  • cel otrzymuje −1, w tej chwili.

Jeśli ofiara wypełni twój rozkaz, traktuj to jako zużycie wszystkich zatrzymań. W przypadku porażki zadajesz ofierze 1-ranę (ppanc), bez efektu.

Specjalny ruch psychola:

Jeśli ty i inna postać uprawiacie seks, automatycznie przeprowadzasz na niej głębokie skanowanie mózgu, nawet jeśli nie masz tego ruchu. Rzuć+dziw, tak jak zazwyczaj. Pamiętaj jednak, że tym razem to nie ty, a MC wybiera pytania, na które będzie musiała odpowiedzieć osoba grająca tą postacią.

Głębokie skanowanie mózgu: kiedy poświęcasz czas na fizyczną bliskość z drugą osobą – wzajemną bliskość, gdy ja obejmujesz, lub jednostronną, gdy na przykład jest przywiązana do stołu – możesz przeczytać tę osobę dokładniej niż zwykle. Rzuć+dziw. Na 10+ zatrzymaj 3. Na 7–9 zatrzymaj 1. Podczas czytania jej wydaj zatrzymania 1 za 1, żeby zadać graczowi odgrywającemu tę postać pytania z poniższej listy:

  • jaka była najpodlejsza chwila w życiu postaci?
  • za co twoja postać pragnie przebaczenia – i od kogo?
  • co jest źródłem wewnętrznych cierpień twojej postaci?
  • w jaki sposób można zranić umysł i duszę twojej postaci?

W przypadku porażki zadajesz ofierze 1-ranę (ppanc), bez efektu.